tlač
26. ročník (2006) > fotografie (1 - 20)

V piatok na otvorení pršalo. Priaznivcom Viktora Kubala to však nevadilo.

Obľúbeného Jurka zahral a Kubalov slávny film pripomenul Adrián Ohrádka.
Za filmový pás potiahla a plastiku nosa svojho manžela odhalila Anna Kubalová. Nasledovalo slávnostné udeľovanie medailí Za záchranu humoru a festivalu Kremnické gagy, ktoré pripravili členovia bývalého Kremnického divadla v podzemí.
Autor medaily, na ktorej sú zobrazení humoristi Julo Satinský, Jaro Filip a Stano Radič, je Kremničan Miroslav Ronai. Prvé exempláre osobne odovzdal Viere Satinskej,...

...Ivete Radičovej, ktorá pokračuje v manželovej snahe a pomáha festivalu ako len môže,...

...a pozlátené i postriebrené „toliare“ dostala aj Eva Filipová. Všetky tri manželky nebohých humoristov spoločne pokrstili ďalšie medaily zlatými zrnkami.
Za celoživotné úsilie presadiť dobrý humor a satiru nad všetku svetovú drámu dostal medailu Kornel Földvári. Tomáš Janovic zase za absolútnu umeleckú skratku, ktorou vtipne pomenuje a obohacuje náš život.
Postriebrenú certifikovanú medailu dostali aj viacerí významní sponzori, napr. aj dvojica riaditeľov zo spoločnosti Slovalco – Milan Veselý a Rudolf Knapp – za viacročnú regionálnu podporu festivalu. Rudolf Chmel si zaslúžil medailu za pozitívne zásahy v pravú chvíľu pre akciu, ktorej význam ešte všetci nedocenili.
Stanislav Štepka zatiaľ pripravoval v Ne-kine Desatoro, ktoré na festivale zožalo búrlivé ovácie. Maruška Nedomová a Mojmír Caban potom zabávali svojim hereckým majstrovstvom.
Dávid Popovič, Ivan Popovič a Ľubomír Belák si prezerajú výstavu karikaturistov. Michaela Doláková z Prahy predviedla skvelú sólo pantomímu.
Autor nového loga festivalu – Svetozár Mydlo v objatí svojho vnúčika na vernisáži jeho výstavy. Vlado Kulíšek sa zahral na učiteľa v programe Škola (mimo) hrou.
Laureáti Zlatého gunára 2005 Peter Meszároš a Ria Meszárošová (CMD Levice) v hre Návšteva mladej dámy. Robo Hulej z Nižnej aj so svojim spoluhráčom v programe Vážime si humor otvorili na Gagoch staronovú scénu klub Labyrint.
ďalej >>