tlač
26. ročník (2006) > napísali
SITA, 22. 8. 2006
Radošinci na Kremnických gagoch

BRATISLAVA 22. augusta (SITA) - Na festivale humoru a satiry Kremnické gagy uvedie Radošinské naivné divadlo predstavenie Desatoro. Radošinci sa v súčasnosti pripravujú na jeho pokračovanie - Sedem hlavných hriechov. "Na budúci rok by malo voľnú trilógiu zavŕšiť Stvorenie sveta," prezradil plány Radošinského naivného divadla prezident Akadémie humoru Slovenska Stanislav Štepka.

Pri zrode festivalu Kremnické gagy mal Štepka zlý dojem. "V duchu sme si hovorili - nečakaj ma už nikdy," povedal. Pri posledných návštevách si však poopravil mienku. Na tento ročník sa teší, ale je mu ľúto, že do Kremnice chodí málo dramaturgov, ktorí by mali možnosť objaviť nové talenty.

Stanislav Štepka chodí na Kremnické gagy rád, pretože tam stretáva ľudí, ktorí prichádzajú s cieľom, aby im bolo fajn. "Aby tam stretli podobných krásnych bláznov ako sú oni," dodal. Myslí si, že vyhľadávanie negatívnej energie sa stalo u Slovákov zlozvykom. "Vo svete ľudia urobia všetko preto, aby boli úspešní a to všetko robia s úsmevom na tvári," tvrdí Štepka. On si však dôvod na smiech vždy nájde, pričom hovorí, že "smiech je dobrý priateľ človeka, dobrý sluha a hádam aj dobrý pán".

Copyright © SITA 2006


PRAVDA, 23. 8. 2006
Kremnické gagy otvorí Kubalov nos

KREMNICA - Plastiky nosov karikaturistu Viktora Kubala a hudobníka Mariána Kochanského pribudnú v piatok a sobotu v Uličke slávnych nosov v Kremnici. Tak sa zapíše do výzoru mesta Stredoeurópsky festival humoru a satiry Kremnické gagy 2006.
Stretnutie mnohých známych a prehliadku smiešneho otvorí v piatok o 16. hodine práve Kubalov nos.
„Vybrať najzaujímavejšie spomedzi šesťdesiatich produkcií v programe je ťažké. Aj predstavení, ktoré označujeme ako TOP, je desať," chváli sa riaditeľ festivalu Ján Fakla.
Sám sa najviac teší na predstavenie Loutková krása a sestry medvědi českého divadla Československo. „Je to vynikajúce recesistické predstavenie. Pre mňa bonbónik na prehliadke. Odporúčam každému," hovorí. Festivalovou novinkou, s ktorou prichádza 26. ročník Kremnických gagov, je medaila humoristov s portrétmi Júliusa Satinského, Jara Filipa a Stana Radiča. Striebornú plaketu z dielne kremnického medailéra Miroslava Ronaia odovzdajú organizátori 32 osobnostiam za záchranu humoru a vlastného festivalu.
Aj návštevníci si budú môcť medailu vyraziť a po dohode na pamiatku kúpiť.
„Medzi desiatimi TOP produkciami je aj program Milana Markoviča o Viktorovi Kubalovi a talkšou Rasťa Piška s rodinou Feldekovcov," vyberá Fakla z programu. A pokračuje piatkovou pantomímou mladej českej mímky Michaely Dolákovej 5 x S nadhledem či sobotňajším predstavením divadla Astorka Odchody vlakov.
V Kremnici vystúpi aj Peter Lipa, aby zaspieval slová Milana Lasicu, zahrajú džezom šmrncnuté hudobné skupiny Ska2Tonics či maďarská Deja Vu, nezaraditeľná Karpina či poľská country kapela Mitch & Mitch.
Opäť sa uskutoční Vedecká konferencia o gýči.
Odovzdávanie ocenení Zlatý gunár aj Trafená hus bude moderovať v sobotu o 22. hodine riaditeľ festivalu Ján Fakla a jeho hovorca Roman Vykysalý. Ocenenia v štrnástich kategóriách udeľuje Akadémia humoru, cena Trafená hus putuje od minulého roka najväčšej trápnosti, absurdite či gýču uplynulých 365 dní.
Kremnické gagy 2006 opäť uzavrie Pohár improvizácie. Súťaž trojčlenných družstiev v nedeľu o 11. hodine bude moderovať Milan Markovič. „Improliga bude doplnená aj o hostí z Česka. Robia to trocha inak ako my, predvedú sa v exhibícii," hovorí Fakla.
A výber dvoch osobností, podoby nosov ktorých pribudnú v Kremnici, zdôvodňuje takto:
„Na Viktora Kubala sme mysleli už viac rokov. Bol rektorom Akadémie humoru na prvom ročníku gagov, veľmi podporoval festival. A okrem toho, karikatúra akoby v poslednom čase zostala zaznávaná. Chceme ju podporiť s týmto veľkým majstrom disciplíny," hovorí riaditeľ festivalu. „A Marián Kochanský sa zúčastnil na gagoch jedenásť ráz. Tiež nám držal palce. Preto umiestnime vyobrazenie jeho nosu," dodáva.

PRAVDA 23.08.2006 - Juraj Fellegi - str. 29


TASR, 23. 8. 2006
Radičová, Satinská a Filipová si prevezmú Medailu humoristov

Bratislava 23. augusta (TASR) - Nežné polovičky zosnulých osobností slovenského humoru Iveta Radičová, Viera Satinská a Eva Filipová si v piatok prevezmú z rúk organizátorov festivalu Kremnické gagy striebornú Medailu humoristov.

Medailu vo veľkosti toliara dostane ďalších 29 osobností, ktoré sa pričinili "za záchranu humoru a/alebo dlhoročnú podporu festivalu humoru a satiry Kremnické gagy".

V poradí 26. ročník festivalu humoru a satiry, trojdňový maratón humoristických produkcií, dostane po prvý raz stredoeurópsky nádych. Predstavia sa nielen českí umelci, ktorí doteraz nevynechali takmer ani jeden ročník, ale aj hostia z ostatných krajín vyšehradského štvorlístka. Dnes už kultový festival sa uskutoční na desiatich scénach v centre Kremnice. Diváci zhliadnu približne 60 produkcií. Podujatie otvorí odhalenie plastík nestora slovenskej karikatúry Viktora Kubala a tiež veľkého priateľa festivalu Mariána Kochanského, zosnulého lídra kapely Lojzo, v Uličke slávnych nosov.

V sobotu večer udelia najmenej 13 Zlatých gunárov za najlepšie humoristické diela alebo výkony v sezóne 2005/06, cenu Stana Radiča za objav roka a Trafenú hus za najväčší gýč roka. O tom, kto ocenenia dostane, rozhodne 15-členná Akadémia humoru Slovenska na čele s jej prezidentom Stanislavom Štepkom. Prvýkrát sa bude vydávať spomínaná Medaila humoristov s portrétmi Jara Filipa, Stana Radiča a Jula Satinského, ktorej autorom je kremnický výtvarník Miroslav Ronai. Ďalšou novinkou je verejné gastronomické podujatie pod názvom Veselý rodinný piknik, na ktorom nebudú chýbať majstri sveta vo varení a jedení halušiek z Banskej Bystrice. O kompletnom programe, histórii a ďalších zaujímavostiach informuje oficiálna internetová stránka festivalu gagy.sk.

Hlavnými organizátormi festivalu sú mesto Kremnica, nezisková organizácia NEO, umelecká agentúra G.A.G, Pohronské osvetové stredisko, Spolok KM Labyrint Kremnica a Múzeum gýča, občianske združenie Kremnica. Zahraničnými partnermi sú Kultúrny inštitút Maďarskej republiky v Bratislave, Poľský inštitút v Bratislave a Česká improliga Praha. Festival sa uskutoční s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a bývalého predsedu vlády SR Mikuláša Dzurindu.

Copyright © TASR 2006


TASR, 25. 8. 2006
Kremnické gagy odštartovali odhalením plastiky Viktora Kubala

Kremnica 25. augusta (TASR) - Odhalením plastiky Viktora Kubala v Uličke dlhých nosov v Kremnici dnes po 16. hodine odštartoval 26. ročník festivalu humoru a satiry Kremnické Gagy.

Organizátori festivalu pripravili pre divákov viac ako 60 produkcií zo všetkých žánrov humoru od divadiel, cez pantomímu, hudobné produkcie, literatúru až po kreslenú satiru vrátane množstva sprievodných akcií.

Festival má tohto roku široké medzinárodné zastúpenie a so zahraničnými umelcami sa diváci stretnú už podvečer, keď vystúpia mímovia Michaela Doláková z Prahy a Csaba Mehés z Maďarska. V komunikáciou nebude mať problémy ani maďarská džezová kapela DEJA VU či poľská veselá hudobná skupina Mitch & Mitch. Piatkový večer vyvrcholí v šapitó Teatro Tatro medzinárodným divadelným projektom Prorok Ilja.

V sobotu predstavia zahraniční umelci aj Obrazy z dejín národa českého a slovenského, bábkové predstavenie Loutková krása a sestry medvědi, recesiu Imperium vrací uhlo a hitovú kapelu 101 Stupňov Celzia z Mariánskych Lázní. Najlepších karikaturisti sa predstavia na výstave kresleného humoru Hudba v krivom zrkadle. Výstava sa začala už v pondelok a v kremnickej galérii NBS ju možno uvidieť do 18. septembra.

Kvalitnú infúziu humoru s láskou a nadšením podajú slovenské celebrity Anna Šišková a Ady Hajdu, Radošinské naivné divadlo, Milan Markovič, Peter Lipa, Marián Geišberg a syn, Rasťo Piško, Oľga, Katka a Ľubomír Feldekovci, Tomáš Janovic, Kornel Földvári, Ján Štrasser, Peter Janků a ďalšie osobnosti. Nebude chýbať ani obľúbený Miro Kasprzyk, Vlado Kulíšek, Adrián Ohrádka, Roman Slanina, Noro Antalík, pesničkári či literáti zo skupiny Živý Dôkaz a množstvo menej známych, ale výborných humoristov.

V sobotu večer bude vyhlásenie laureátov Akadémie humoru Slovenska za najlepšie výkony a diela vytvorené v sezóne 2005/06. Zlatého gunára, Trafenú hus či osobitné ocenenie Cenu Stana Radiča za objav roka získa možno až dvadsať slovenských humoristov a satirikov. Festival vyvrcholí v nedeľu obľúbeným Pohárom improvizácie s exhibíciou partnerskej Českej improligy.

Copyright © TASR 2006


TA3, 26. 8. 2006
V Kremnici pribudol nos M. Kochanského

Kremnica sa opäť po roku stala hlavným mestom slovenského humoru. Populárny festival „Kremnické gagy“ si pripísal číslo 26. Okrem hudby, divadla a dobrej zábavy sa však hovorilo aj o nosoch. Do tunajšej unikátnej uličky totiž pribudol nos ďalšieho komika. Lídra skupiny Lojzo Mariána Kochanského.

Na kremnickú „Uličku slávnych nosov“ bolo zvedavých množstvo ľudí. Že v nej tento rok pribudne nos hudobníka Mariána Kochanského asi málokto čakal. Líder skupiny Lojzo bol jedným z objavov kremnického festivalu a zúčastnil sa na ňom 11 krát. Nos Mariána Kochanského sa objavil vedľa štyroch nosov, ktorých majitelia už tiež nie sú na tomto svete.

Copyright © TA3 2006


TASR, 26. 8. 2006
Kremnické gagy pokračujú záplavou humoru a satiry

Vystúpeniami profesionálnych aj ochotníckych divadelných súborov, koncertmi a prehliadkami výtvarných expozícií pokračuje druhým dňom festival humoru a satiry Kremnické gagy.

Po piatkových TOP produkciách v podaní Radošinského naivného divadla a Teatra Tatra z Nitry zabávali dnes návštevníkov Anna Šišková a Vladimír Hajdu v divadelnom predstavení Odchody vlakov, Peter Lipa s piesňami Milana Lasicu a pesničkár Marián Geišberg. Medzinárodný rozmer festivalu napĺňali českí divadelníci z formácie Čtyřlístek ING, Divadlo Československo a Strana progresívnej recesie z Nového Jičína.

Na Štefánikovom námestí sa prezentovali slovenskí folkoví speváci. Tak ako uplynulý rok, aj teraz odštartovala popoludnie vedecká konferencia o gýči názory odborníkov si mohli návštevníci osobne skonfrontovať v expozícií Múzea gýča.

Okrem humorných stránok má festival aj sentimentálnu podobu. Po piatkovom odhalení plastiky karikaturistu Viktora Kubala v kremnickej Uličke slávnych nosov sa dnes podobnej pocty dostalo zosnulému hudobníkovi Mariánovi Kochanskému zo skupiny Lojzo. "Títo ľudia počas svojho života do všetkého vždy pchali svoj nos, a preto sme tento orgán vybrali ako ich symbol," povedal jeden z organizátorov Roman Vykysalý. Prvý nos v Uličke slávnych nosov patrí Julovi Satinskému a vlani pribudli reliéfy nosov Stana Radiča a Jara Filipa.

V starobylej Kremnici vládne príjemná festivalová atmosféra. Množstvo návštevníkov si vychutnáva slnečný deň na Štefaníkovom námestí, kde sa medzi nimi prelínajú pouliční umelci, žongléri a viac či menej známi speváci.

Copyright © TASR 2006


TASR, 27. 8. 2006
Trafenú hus na Kremnických gagoch získal Rybníček a krízový manažment STV

Kremnica 27. augusta (TASR) - Cenu Trafená hus za najväčšiu trápnosť, absurditu/gýč roka udelila Akadémia humoru Slovenska exriaditeľovi Richardovi Rybníčkovi a krízovému manažmentu "za schopnosť prezentovať krízu verejnoprávnosti Slovenskej televízie ako úspech".

Ceny Akadémia odovzdala tradične v rámci festivalu humoru a satiry Kremnické Gagy. Cenu Stana Radiča za objav roka udelila jeho manželka Iveta Radičová za originálny herecký a autorský prejav Petre Polnišovej.

Zlatého gunára v kategórií divadelné inscenácie získalo divadlo Teatro Tatro z Nitry za "nepravdepodobnú históriu" v predstavení Prorok Ilja. S pomedzi hudobníkov si cenu odniesla formácia Vrbovskí víťazi z Vrbového, ktorí na hudobnej scéne zabávali návštevníkov festivalu svojskou nápaditou muzikou. Zlatého gunára dostal aj pesničkár Robo Hulej a tvarohový gunár za superstárovskú jednorazovku sa ušiel Stanovi Kalmanovi.

Radošinské naivné divadlo s desiatimi javiskovými poviedkovými príbehmi Desatoro bodovalo v kategórií Kabaretné a pouličné predstavenia. V konkurencií pohybových predstavení najviac zaujalo Teatro Pimprlo z vystúpením Róza a Imro.

V kategórií karikaturisti Akadémia humoru ocenila dvoch umelcov - Zlatého gunára získal Dušan Polakovič a ocenenie za celoživotnú srandu a významné obohatenie kresleného humoru dostal Jozef Babuschek. Vlado Bednár a Peter Glocko mladší bodovali medzi literátmi a epigramatikmi. Zablysla sa aj recitátorka Barbora Jurinová.

Kategóriu Zvukové záznamy diel a výkonov vyhral Slovenský rozhlas so záznamom talkshow Vlada Franca Túto hudbu mám rád. Zvukovo-obrazové záznamy diel a výkonov najlepšie podľa akadémie zachytila Marta Ferencová z VŠMU Bratislava s televíznou poviedkou Oni nie sú tvoj muž a TV Markíza so Sedem s.r.o.

Copyright © TASR 2006


SITA, 27. 8. 2006
Tento rok prišlo do Kremnice zhruba 10 000 návštevníkov

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Festival Kremnická gagy, ktorého 26. ročník sa dnes skončil, pritiahol počas troch dní zhruba 10 tisíc návštevníkov. Podľa jeho riaditeľa Jána Faklu sa dramaturgicky opäť o krok posunul k medzinárodnému festivalu otvorenému pre rodiny. "Okrem účinkujúcich zo Slovenska a susedných krajín sa na gagoch zúčastnili aj pozorovatelia z Francúzska a Británie, od ktorých už máme tipy na predstavenia zo zahraničia," povedal Fakla. Vyše polovica predstavení na festivale bola zadarmo. Bohatý bol aj program pre deti.

Podľa Faklu je však 10 tisícová návštevnosť pre Kremnicu na hranici únosnosti. Ubytovacie kapacity v meste sú zatiaľ nedostačujúce. "Pre budúcnosť preto uvažujeme o zriaďovaní stanovej dedinky ako aj o predĺžení festivalu na štyri dni," uviedol Fakla. Hlavným bodom dnešného záverečného festivalového dňa bol už 21. ročník obľúbeného Pohára improvizácie - súťaže trojčlenných družstiev v pohotovom divadelnom stvárnení vyžrebovanej témy. Tento rok bolo najúspešnejšie a cenu Zlatý gunár získalo Štúdiu Kasprzyk z Liptovského Mikuláša. Ďalších Zlatých gunárov rozdelili členovia Akadémie humoru Slovenska v 12 kategóriách od karikatúr, cez hudobné predstavenia až po divadelné inscenácie. Akademici udelili aj cenu Stana Radiča za objav roka, ktorú získala herečka Petra Polnišová. Cena Trafená hus za najväčšiu trápnosť, absurditu alebo gýč roka sa tento rok ušla vedúcemu prezidentskej kancelárie Milanovi Čičovi za kúzlo nechceného, ktoré sa mu podarilo pri výroku "slovenská socialistická republika" a Richardovi Rybníčkovi s krízovým manažmentom za schopnosť prezentovať krízu verejnoprávnosti STV ako úspech.

Copyright © SITA 2006


SME, 28. 8. 2006
Humor a gýč sú vážne veci
Kremnica sa počas 26. ročníka Kremnických gagov stala opäť na tri dni hlavným mestom humoru

Festival humoru a satiry Kremnické gagy sa po dlhých rokoch vrátil tam, odkiaľ vyšiel - do obnoveného podzemného klubu Labyrint. Vznikol tam ako malý festivalík s neistou budúcnosťou, aby už o rok neskôr dokázal životaschopnosť. Nielenže prežil, ale z roka na rok ukazuje, že kvalitný humor má na Slovensku ešte miesto. Hoci prešiel podľa hlavnej dramaturgičky gagov Dariny Abrahámovej v posledných rokoch mediálnym výpredajom, „roduverní humoristi“ mu zahynúť nedali.

Bez nosov smiech nejde
Klub Labyrint bol zatvorený šestnásť rokov, no teraz sa do neho vrátili komorné programy festivalu. Popri ňom veľké festivalové scény zaplnili mesto a starali sa o smiech a pohodu počas troch festivalových dní.

V uličke slávnych nosov pribudli k Satinskému, Filipovi a Radičovi aj Viktor Kubal starší spoločne s Mariánom Kochanským zo skupiny Lojzo. Hoci sa pôvodne uvažovalo o tom, že do uličky slávnych nosov budú postupne zaraďovať iné telesné partie, nakoniec si nos presadil bývalý hlavný dramaturg gagov Stano Radič. Bez nosa je vraj dobrý humorista stratený.

Plastika Viktora Kubala vyšla z autorskej dielne Drahomíra Zobeka a okrem typického nosa karikaturistu s neodmysliteľnými fúzikmi sa sem zmestila aj jeho najobľúbenejšia kreslená postavička zbojník Jurko. Roman Lugár sa zas pri Mariánovi Kochanskom pohral nielen s nosom, no zmestil sem aj neodmysliteľnú baretku a dva predné zúbky.

Humor bolo v Kremnici cítiť z každého kúta. Divadelníci, hudobníci a literáti sa starali o pouličný aj scénický humor a dostať sa na niektoré predstavenia si vyžadovalo hrdinského ducha. Napríklad na Radošinské naivné divadlo bola taká tlačenica, že niektorí to radšej vzdali.

Pred organizátormi stojí neľahká úloha - ako dať do súladu rastúci záujem o festival s kremnickými priestormi. Našťastie, výber programov bol široký, a kto sa nedostal na jeden, mal k dispozícii mnoho ďalších.

Trafená hus Rybníčkovi
Sloganom festivalu bolo, že humor je v podstate vážna vec a v tom duchu sa nieslo aj viacero podujatí. O gýči sa hovorilo naozaj vážne. Na medzinárodnom sympóziu odzneli aj také závažné témy ako metódy identifikácie gýča u starých Slovanov, gýč ako počuješ či odborný výklad o gýčolytiáze - čoraz rozšírenejšom civilizačnom ochorení.

Vo vážnom duchu ukončili aj „srandovný školský rok“. Podľa prezidenta Akadémie humoru Slovenska Stanislava Štepku sa jednotliví akademici pri rozdeľovaní Zlatých gunárov, ale aj anticeny - Trafenej husi poriadne zapotili.

O obdobu hollywoodskej Zlatej maliny bol tvrdý boj, no nakoniec z neho víťazne vyšiel Richard Rybníček za demontáž verejnoprávnej televízie. „Tiež za to, že krízu televízie dokázal prezentovať ako jej úspech,“ potvrdil riaditeľ festivalu Ján Fakla.

Skutočných ocenení - Zlatých gunárov sa našťastie udelilo viac, rozhodovali o nich v pätnástich kategóriách. Z divadelných inscenácií ich získalo Teatro Tatro za Proroka Ilju, Desatoro od radošincov ocenili v kategórii kabaretných a pouličných predstavení, medzi karikaturistami zvíťazil Dušan Polakovič a čitatelia SME dali svoje hlasy zas Pavlovi Jakubcovi. Cenu Stana Radiča za objav roka si z rúk Ivety Radičovej prevzala Petra Polnišová.

Vzhľadom na to, že aj láska k humoru by mala ísť cez žalúdok, vydarené trojdnie zavŕšil „srandovný“ piknik. Tým, ktorí mali chuť dozvedieť sa, ako je to s ich zmyslom pre humor, stačilo vystáť dlhý rad pre veštiarňou. Veštili v nej zdravo, lacno a chutne.

Copyright © SITA 2006, Kveta Fajčíková


PRAVDA, 28. 8. 2006
Humor nie je k s troma bodkami

KREMNICA – „My nie sme realisti," znie v predstavení Piano Revue. „My sme Slováci," pokračuje kabaret podľa Osvobozeného divadla Voskovca a Wericha. V bratislavskom Štúdiu L + S ho pripravili Jakub Nvota a Kamil Žiška. Uviedli ho aj v sobotu na 26. ročníku Stredoeurópskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy. V publiku boli väčšinou Slováci. A smiali sa. Na to cez víkend do Kremnice prišli. Prechádzali sa po maličkom centre, stúpali po trávniku pri fontáne, kde hrala hudba, zastavovali sa v Uličke slávnych nosov. V piatok sa v nej prehliadka začala odhalením čuchového orgánu nestora slovenskej karikatúry Viktora Kubala. A pribudol aj portrét s charakteristickým úsmevom Mariána Kochanského zo skupiny Lojzo. Obe plastiky sú vydarenejšie ako tie Jara Filipa, Stana Radiča či Júliusa Satinského. Tie odhalili v minulých rokoch.
V programe Gagov už dlho vystupujú najmä divadlá a divadelníci. Napospol takí, ktorých neočkovali proti humoru. Gagy sú však ešte viac stretnutím mnohých priateľov, ktorí proti takému očkovaniu dlhé roky bojujú. A nemusia žiť práve na vysvietenej scéne. Tomáš Janovic či Kornel Főldvári, dobrí karikaturisti aj zábavní hudobníci si na cestu svietia sami.
Predsedom Akadémie humoru, ktorá rozhoduje o najúspešnejších humoristoch uplynulého roka, je Stanislav Štepka. V sobotu po zotmení gratuloval pred publikom všetkým novým nositeľom ocenenia Zlatý gunár. A takmer jediný, ktorý si neprišiel prevziať cenu, bol Richard Rybníček. Pravda, v silnej konkurencii, kde žiarila aj skupina No Name a texty jej piesní, získal Rybníček Trafenú hus. Ocenenie za najväčšiu trápnosť roka. „Richardovi Rybníčkovi a manažmentu Slovenskej televízie za schopnosť prezentovať krízu verejnoprávnosti ako úspech," znie zdôvodnenie Akadémie. Hoci sa Kremnické gagy tentoraz končili Veselým rodinným piknikom - gastronomickým posedením na (pošliapanej) tráve, uzavrieť ich zvykne Pohár improvizácie. Aj jeho 21. ročník moderoval Milan Markovič v bielej košeli s čiernym motýlikom. „Minule tu rozsýpali múku. Dnes ma nezaskočia," vysvetľoval Markovič. A nakoniec sa postavil aj na spoločnú fotografiu víťaznej trojice zo Štúdia Kaspryzk. Tiež boli v bielom.
„Julko, poď sem a povedz nám nejakú k...," spomínal v sobotu Tomáš Janovic, ako raz prišiel s Júliusom Satinským do akéhosi baru. „Som veľmi rád, že moderný slovenský humor nie je k s troma bodkami," uzavrel svoju krátku reč.

Copyright © PRAVDA 2006, Juraj Fellegi