tlač
27. ročník (2007) > fotografie (1 - 20)
ďalej >>

Štefánikovom námestie, Kremnica. Nádherné teplé počasie a množstvo príjemných ľudí.

V areáli Mestského hradu pred otvorením festivalu vyhrávala dychová hudba Minciar.
Vo štvrtok presne o 17:00 hod. prichádza na Mestský hrad prezident Akadémie humoru Slovenska aj so svojou ochrankou. Najvyšších činiteľov štátu privítala primátorka mesta RNDr. Zuzana Balážová. Po jej pravom boku predseda NR SR Pavol Paška, za ním poslankyňa NR SR Emília Müllerová z Kremnice.
Prezident AHS Milan Markovič prečítal Správu o stave humoru na Slovensku.

Jeden z prezidentových bodyguardov (R. Slanina) vytiahol na stožiar prezidentskú vlajku s nápisom Sranda víťazí...

Medzi návštevníkmi nechýbali ani dlhoroční priaznivci festivalu – expremiér Mikuláš Dzurinda, poslankyňa NR SR Iveta Radičová a exprimátor Kremnice Miroslav Nárožný. V tom istom čase už študentky Bábkarskej katedry VŠMU viedli v MsKS bábkovo-výtvarnú dielňu.
Na malom pódiu IM Mineral znela vážna hudba v podaní sláčikového kvarteta OneToThreeQuartet z Banskej Bystrice. Telesná stráž doprevádzala prezidenta AHS počas celého festivalu a zvedavým paparazzim nič nedarovala.
Blízko pri vchode do vinotéky Biely bocian odhalili najvyšší činitelia zväčšenú sošku Zlatého gunára, ktorý organizátori ukuli Kremničanom na znak vďaky, že každý rok tri-štyri dni „trpia prítomnosť humoristov“. Autorom originálu je Roman Vykysalý, jeden zo zakladateľov festivalu Kremnické gagy.
Prezident AHS Milan Markovič a jeho dvaja telesní ochrancovia. Ako prví vplávali do festivalového maratónu herci Bábkového divadla zo Žiliny.
Jožko Abafi ako OTHELLO v rovnomennej hre sa zhostil svojej úlohy veľmi zodpovedne. Paródiu na známu Shakespearovskú tragédiu zrežíroval v Žiline Juraj Nvota, a.h.
Veľký aplauz a uznanie prítomných si zaslúžil v Kremnici aj maďarský karikaturista Károly Lehoczki, ktorý je mimochodom aj skvelým jazzovým hudobníkom. Na festival nečakane zavítal s maďarským divadlom aj populárny filmový herec János Bán. Srdečne ho privítali aj členovia Hlavného organizačného tímu Ján Fakla a Roman Vykysalý.
Vysokú umeleckú i humoristickú latku nastavila švajčiarska dvojica skvelých hudobníkov Thomas & Lorenzo z Lucernu, ktorá patrila k špičkovým produkciám festivalu. Stovky skvelých gagov popri veľmi slušnej interpretácii klasických diel predviedli v predstavení SMOKING CHOPIN a tiež v prídavkoch po „standing ovation“.
ďalej >>