tlač
27. ročník (2007) > fotografie (81 - 100)
<< predošlé
Otec a syn Ivan a Dávid Popovičovci na návrh akademika Ľuba Beláka prevzali Zlatého gunára za najlepšie „zvukovo-obrazové dielo“. Zlatého gunára v kategórii „umelecký prednes“ získal Peter Hort z Novej Dubnice. Odovzdávala Danka Pápayová.
Carmelovi pri jeho vstupne veľmi dobre asistoval Peter Batthány. Akademik Tomáš Janovic sa rozhodol udeliť Zlatého gunára všetkým nominovaným v kategórii „literatúra“. Organizátori s takým počtom nerátali a tak si laureáti zatiaľ prevzali symbolického tvarohového gunára.
V závere galaprogramu predviedol svoje majstrovstvo ešte Juraj Bartoš spolu s BHS. Režisér Dušan Trančík prevzal Zlatého gunára za najlepšie „zvukovo-obrazové dielo“.
Jozef Cifra a Adela Banášová získali aj osobitnú Cenu Stana Radiča za „objav roka“. Iveta Radičová odovzdala Cenu Stana Radiča za „objav roka“ aj Imre Kutňasovi z rádia Expres. Cenu prevzal Andrej Wallner.
Roman Vykysalý bol tak trochu bezradný. Trafenú hus totiž Akadémia humoru navrhla venovať „neznámemu páchateľovi za kocúrkovské vymáhanie koncesionárskych poplatkov“. Masahiko Shiraki si svoju nevestu Oľgu Belešovú konečne našiel a uniesol ju z pódia.
Na 23. Pohár improvizácie opäť nstúpilo 8 špičkových družstiev, moderoval opäť Milan Markovič. Márna snaha, doplnená o talentovanú mladú herečku z Kendíc, však opäť nevyhrala.
Získať znovu prestížny Pohár = Zlatého gunára v kategórii „improvizácie“ sa usilovali aj výborní Banskobystričania známi pod názvom Cassnova. Jakub Nvota musel konštatovať: víťazstvo opäť získala trojica mímov zo štúdia Kasprzyk z Liptovského Mikuláša. Boli najlepší.
Treťou vrcholovou produkciou festivalu bola poetická groteska divadla LUDUS z Bratislavy Čierno-biele srdce Charlieho Chaplina. Získala Zlatého gunára v kategórii „produkcie pre deti“ i srdcia nadšených divákov (standing ovation). Do Kremnice zavítal na záver festivalu aj poľský divadelný súbor Teatr Lalek Banialuka z Bielsko-Biala. S inscenáciou SIAŁA BABA MAK potešil deti v kine Akropola.
V nedeľu popoludní predviedli veselí šermiari z Banskej Bystrice rozprávku DROTÁRI ZA ŠŤASTÍM SVETOM PUTUJÚ. Nadšené deti i rodičia na Štefánikovom námestí sa zabávali na smiešnych drotárskych tovarišoch, vládcoch z Carihradu i kúzelnej brušnej tanečnici.
Úplnú bodku za festivalom za festivalom dal Radošinský divadelný súbor HLAVINA s hrou autora, režiséra a rodáka Stanislava Štepku POKUTOVÉ ÚZEMIE. Štyri dni vztýčenú vlajku na kremnickom Mestskom hrade stiahol dole prezident AHS (už v civile) Milan Markovič za prítomnosti primátorky mesta a riaditeľa festivalu.
Foto: Ivan Čillík, Filip Lašut, Ján Mišiak Miškovič, Juraj Slota, Jozef Uhliarik
<< predošlé