tlač
28. ročník (2008) > fotografie (1 - 20)
ďalej >>
Pre členov Akadémie humoru Slovenska začal festival už vo štvrtok na blízkej Skalke. Relaxačné stretnutie s prechádzkou na vyhliadku ocenili aj prví zahraniční hostia.
Milan Markovič dáva autogram portugalskému klaunovi Enanovi. V pozadí Martin Geišberg a Paul Clark z Amsterdamu. Prezident AHS Milan Markovič prišiel na kremnický hrad na luxusnom Hummeri.
Čakali ho tri dospievajúce hostesky a štyria silní nosiči... ...a množstvo návštevníkov zvedavých na otvorenie festivalu.
Prestretý koberec i otvárací ceremoniál bol krátky. Primátorka Kremnice zaželala všetkým dobrú náladu a počasie.
Uvítacie reči boli myslené vážne, hoci boli veselé. Prezident AHS udelil amnestiu všetkým držiteľom trafených husí.
Poslanec Európskeho parlamentu Milan Gaľa navrhol festivalu skrátiť názov na Európske... Na otvorení mala premiéru aj nová hymna festivalu, ktorá sa hrala až trikrát.
Prezident nakoniec z otvorenia odchádzal ako jeden z nosičov „postihnutej generality“. Po otvorení nasledoval sprievod cez Zámocké námestie na Štefánikovo námestie.
Na čele sprievodu išla pouličná kapela Agostons z Maďarska. Prezident M. Markovič si užíval slávu medzi svojimi priaznivcami.
Netradičná pouličná kapela Agostons z Maďarska koncertovala ešte aj na druhý deň. Diváci najradšej sedávajú v prirodzenom amfiteátri, ktorým je Štefánikovo námestie.
V Uličke slávnych nosov uviedol svoj bábkový Cirkus Gockelini Olaf Bernstengel z Nemecka. Pre deti (i dospelých) je každý rok na festivale množstvo predstavení, viaceré sa reprízujú.
ďalej >>