tlač
28. ročník (2008) > fotografie (21 - 40)
<< predošlé ďalej >>
Na výstave karikaturistov bola veselá atmosféra. Jej autormi boli aj Milan Polák a Jozef Banáš. Vystavujúci karikaturista Peter Sedlák ilustroval aj knižočku aforizmov europoslanca Milana Gaľa.
Mialn Markovič obdivoval veselé skulptúry Márie Banášovej. Rasťo Piško moderoval verejnú dražbu čistého papiera, na ktorú potom víťazovi prítomní karikaturisti nakreslili niekoľko aktuálnych postrehov.
Po meste sa preháňal aj oneskorený či predčasný Mikuláš v podaní Tomáša Vykysalého. Pred Múzeom gýča pózovali a tancovali živí trpaslíci – herci štúdia Kasprzyk.
Mojsejovcom z darovaného pútača by sa chcel kde kto podobať. Aj sa podobá... Typická slovenská obývačka v Múzeu gýča ešte nie je úplne zariadená, ale prispieť by mohol každý.
Hlavolamy sú nielen súčasťou zábavy, ale aj potreby pohnúť rozumom. Podobnosť s humorom a satirou nie je náhodná. Swingová kapela zo Zvolena je na festivale už takmer inventárom. Vždy je o ňu veľký záujem.
Filmovú grotesku nám prišli pripomenúť divadelníci z Česka. DE FACTO MIMO z Jihlavy. V podzemnom Labyrinte mali svoj azyl literárne programy – aj SOLITERIÉR rádia Devín.
Aktuálne najväčší španielsky talent, hudobný virtuóz PEDRO zo Španielska predviedol svoje umenie na scéne vinotéky Biely bocian. Edukačno-zábavné predstavenie PROMÉTEUS predviedlo Divadelné spoločenstvo LE MON z Nitry.
Peter Janků so svojimi novými folk-satirickými pesničkami mal samostatný koncert. Nové CD-čko P. Janků Folkové reportáže pokrstili členovia AHS, niektorí prišli priamo zo starého CT-čka.
Zahraničné divadlo reprezentoval Angličan Paul Clark. Aj keď už má 444 rokov, cíti sa akoby mal o 387 rokov menej a spokojne si žije v Amsterdame.
Vo svojej monodráme Last gentleman veľmi sugestívne odhaľoval svoj osud. Dlhovekosť získal vďaka chybe pápeža.
<< predošlé ďalej >>